СУЧАСНІ РЕАЛІЇ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У ВИЩІЙ МЕДИЧНІЙ ШКОЛІ В ПЕРІОД ВІЙНИ
DOI:
https://doi.org/10.32782/health-2023.3.24Ключові слова:
інтерактивне навчання, викладання англійською мовою, групи іноземних студентів, навчальні практики, лекційні заняття, кафедра патологічної фізіологіїАнотація
У даній статті висвітлено особливості навчання іноземних студентів на кафедрі патологічної фізіології Буковинського державного медичного університету, враховуючи період військових дій на території України. Узагальнено актуальність та важливість на сьогоднішній час знання іноземної мови для викладацького складу вищої медичної школи на тлі тісної співпраці університету з міжнародними організаціями, навчальними закладами. Також розглянуто детальні рекомендації для викладачів з приводу навчання іноземних громадян, з’ясовано різноманітні проблеми, труднощі в процесі викладання. Визначено основну мету знання професійної англійської мови викладачами університету – навчання майбутніх медичних працівників вмілого використання здобутих знань і навичок у своїй професійній діяльності, участі в різноманітних наукових конференціях, форумах, узагальненні та обміні досвідом, а також створення комфортних умов для навчання іноземних студентів без знання української мови. Автор зазначив, що саме ця мета формуватиме критичне, клінічне мислення у студентів, сприятиме розвитку комунікативної складової в роботі фахівця охорони здоров’я. Для досягнення основної мети необхідні новітні підходи до викладання іноземною мовою, удосконалення викладацьким складом навичок за рахунок аудіювання, говоріння, читання, письма, а також накопичення навчального матеріалу для студентів шляхом ретельного відбору з урахуванням індивідуальних вікових, інтелектуальних особливостей студента, його вихідного рівня знань. У статті висвітлено провідні інтерактивні методи навчання студентів іноземних груп: різнорівневі тестові завдання, клінічні ситуаційні задачі, симуляційні тренінгові заняття, індивідуальні проєкти, різноманітні види підсумкового тестового контролю залежно від змісту та складності окремих блоків та розділів теоретичної та практичної інформації згідно з навчальним планом університету.
Посилання
Гуцул О., Бірюкова Т. Особливості викладання дисципліни «Медична та біологічна фізика» іноземним студентам англійською мовою у вищому навчальному закладі. Освітологічний дискурс. 2019. № 3-4(26-27). С. 197–205.
Matiichuk K. Peculiarities of teaching professional English to medical students in mixed ability groups. Сучасні дослідження з іноземної філології. 2021. № 20(2). С. 280–288.
Теоретико-практичні аспекти підготовки студентів-іноземців до навчання у вищих медичних закладах України / М. Верголяс, О. Верголяс, М. Михайлюк, Д. Коваленко. Actual Problems in the System of Education: General Secondary Education Institution – Pre-University Training – Higher Education Institution. 2021. № 1. P. 82–84.
Прибора Р. Метод кейсів на заняттях з англійської мови професійного спрямування у вищих медичних навчальних закладах. Актуальні питання гуманітарних наук. 2018. Вип. 21. Т. 2. С. 132–137.
Сучасні аспекти процесу адаптації до навчання в медичному вузі студентів-першокурсників, які навчаються англійською мовою / Г. Єрошенко, О. Якушко, О. Вільхова, О. Лисаченко, Т. Скотаренко, Д. Личман. Вісник проблем біології і медицини. 2019. № 2(2). С. 180–183.