СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ В ЛАБОРАТОРНОМУ ПРАКТИКУМІ БІОФІЗИКИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/health-2023.2.1

Ключові слова:

наукові дослідження, електродинаміка, медична й біологічна фізика, принцип, лабораторний практикум, знання, студенти.

Анотація

У статті проаналізовано результати сучасних електродинамічних досліджень у галузях біології, медицини, фармакології, комп’ютерних технологій, зокрема, продемонстровано можливість упровадження їх у лабораторний практикум курсів біофізики, медичної та біологічної фізики, що дозволяє формувати в студентів сучасну наукову картину світу, суспільну свідомість, як вищого рівня психологічного відтворення природного і штучного середовища, власного внутрішнього світу, рефлексії відносно місця та ролі людини в біологічному, фізичному та хімічному світі, а також саморегуляції такого відтворення. Синергетичність знань, можливість їхньої корекції з урахуванням сучасних досягнень науки і техніки забезпечується у майбутніх медичних фахівців у закладах вищої освіти впровадженням принципу «освіта впродовж життя». За умов втілення такого підходу в лабораторний практикум курсів біофізики, медичної та біологічної фізики реалізуються загальні та специфічні принципи навчання, зокрема: принцип науковості, зв’язку теорії з практикою, багатоваріантності і множинності структури, змісту і методів системи неперервного навчання як основи її функціонування, єдності наукової і навчально-методичної діяльності кафедр і викладачів; принцип поєднання навчальної та науково-дослідної праці студентів; принципи добору змісту навчального матеріалу; принцип інформаційної ємності та соціальної значущості; принцип органічної єдності теоретичної та практичної підготовки студентів; принцип забезпечення творчої активності та самостійності студентів у навчальному процесі. Зроблено висновок, що в ході проведення лабораторного практикуму з біофізики елементи наукових досліджень електродинаміки сприяють формуванню фундаментальних та фахових знань.

Посилання

Нова українська школа. 2022. URL: mon.gov.ua.

Бордюк М.А. Силабус. Медична та біологічна фізика. Рівне : КЗВО «Рівненська медична академія», 2022. 24 с. URL: https:// moodle.mcollege.rv.ua. курси.1с.акад.Медична та біологічна фізика.

Сміл В. Енергія та історія цивілізацій. Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020. 400 с.

Кайку М. Фізика майбутнього. Львів : Літопис, 2013. 432 с.

Вайнберг С. Пояснюючи світ. Історія сучасної науки. Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. 351 с.

Sobianin I., Skonechnyi V., Yarova I. Portable electrocardiograph with GSM module for telemedicine. Technical sciences and technologies. 2020. No. 1(19). P. 191–198.

Kovalchuk V.I., Svechnikova O.S., Bulavin L.A. Multifractal analysis of cardiac series and predictors of sudden cardiac death. Ukrainian Journal of Physics. 2021. V. 66, No. 10. P. 877–882.

Shevchuk T.V., Bordyuk M.A., Mashchenko V.A. Percolation characteristics of filled polyurethane auxetics. Physics and Chemistry of Solid State. 2022. V. 23, No. 3. Р. 590–596.

Прімін М.А. Сучасні сенсорні системи та інформаційні технології в медицині, біології та техніці. Перспективи розвитку. Вісн. НАН України. 2021. № 5. С. 47–53.

Бордюк М. Реалізація принципу науковості у формуванні знань про полімерні матеріали в майбутніх учителів у процесі вивчення курсів фізики. Нова педагогічна думка. 2010. № 4. С. 46–53.

Бордюк М., Шевчук Т., Бордюк Н. Специфічні принципи дидактики вищої школи і їх реалізація при формуванні знань про полімерні матеріали у майбутніх педагогів. Нова педагогічна думка. 2012. № 4. С. 96–103.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-25

Номер

Розділ

ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА